Fizjoterapia Sandomierz, Joga Sandomierz, Fizjoterapeuta Sandomierz

Wizyta fizjoterapeutyczna, terapia manualna...co to jest?

Fizjoterapia Sandomierz:

Wizyta fizjoterapeutyczna, terapia manualna…co to właściwie znaczy…

I czym jest fizjoterapia w moim ujęciu?

Fizjoterapia… to nie tylko zabieg…

Celem terapii jest zawsze poprawa zaburzonych funkcji, czyli wyjście na przeciw indywidualnym potrzebom i zgłaszanym dolegliwościom pacjenta.

Od rodzaju dolegliwości, badania, i testów (o czym niebawem) zależy dobór techniki leczenia - od delikatnych – jak punkty spustowe, techniki mięśniowo-powięziowe, i inne, po silniejsze – mobilizacje, manipulacje. Najczęściej jednak techniki wykonywane od delikatnych do mocniejszych są swoim uzupełnieniem. Niezależnie od technik, które wybiera fizjoterapeuta, zawsze dążymy do wypracowania bodźców, które wpłyną na organizm jako całość przywracając zaburzoną równowagę, kierując tym samym do homeostazy i odzyskania zdrowia.
Do najczęściej stosowanych technik zaliczamy:
- mobilizacje stawów,
- manipulacje,
- techniki energii mięśniowej,
- ogólne postępowania fizjoterapeutyczne i osteopatyczne,
- techniki powięziowe, i mięśniowo-powięziowe
- techniki limfatyczne,
- połączenia mechaniczne,
- techniki funkcjonalne,
- techniki wisceralne,
- techniki nakierowane na określone rejony organizmu – staw kolanowy, biodrowy itp. I wspomagające, jak np. taping, czy kinesionogy taping.

Cel fizjoterapeuty jest zawsze jeden. Redukcja bólu, mobilizacja organizmu do działania, do autoregulacji, do przywrócenia zaburzonych funkcji, czyli inaczej, pomoc w powrocie do zdrowia i sprawności.

czytaj też na
https://www.facebook.com/fizjoterapeutasandomierz/


Fizjoterapeuta SandomierzFizjoterapia Sandomierz, Joga Sandomierz: Ego Sum Fizjoterapia Joga Rozwój Osobisty - Sandomierska Szkoła Jogi, Fizjoterapeuta Sandomierz, Gabinet Fizjoterapii Manualnej