Fizjoterapia Sandomierz, Joga Sandomierz, Fizjoterapeuta Sandomierz

Gabinet Fizjoterapii

Fizjoterapia Sandomierz

Gabinet Fizjoterapii

 i terapii w ujęciu holistycznym, czy też osteopatycznym

Jako fizjoterapeuta jestem profesjonalistą. Wyróżnia mnie i indywidualne podejście do pacjenta - oparte na dokładnej analizie wywiadu, dolegliwości i diagnostyce. Rodzaj terapii dostosowany jest do rodzaju schorzenia i dysfunkcji. 

Gabinet Fizjoterapii i terapii w ujęciu holistycznym oferuje:
  • redukcję bólu - fizjoterapię w dolegliwościach i zespołach bólowych
  • terapię jogą
  • kompleksową fizjoterapię ortopedyczną - po urazach i zabiegach ortopedycznych, lub przed zabiegiem 
  • kompleksową fizjoterapię oddechową, również po przebytym zakażeniu COVID
  • fizjoterapię w chorobach neurologicznych
  • po hospitalizacjach i unieruchomieniach
  • po mastektomii piersi
  • kompleksową fizjoterapię w boreliozie
  • fizjoterapię w chorobach wieku starszego
  • przy wadach postawy u dzieci i młodzieży
przy zastosowaniu różnych metod fizjoterapeutycznych, m.in. terapii manualnej, masażu leczniczego, kinesiology tapingu, terapii systemu mięśniowo-powięziowego, terapii mięśniowo-powięziowych punktów spustowych, neuromobilizacji, czy koncepcji taśm anatomicznych

Ponadto, dla zainetersowanych
fizjoterapia
estetyczna – różne odmiany masażu, relaksacja i odnowa.

Cel terapii jest zawsze jeden: zdrowie organizmu jako całości, równowaga, homeostaza. 
Leczenie polega tutaj na przywróceniu harmonii we wszystkich obszarach życia, nie tylko na leczeniu fragmentu objętego dysfunkcją.

Fizjoterapia może jak najbardziej wpisać się w ten model, choć wielu stwierdziłoby, iż bliżej tutaj do osteopatii, niż do tradycyjnych metod rehabilitacji.


Więcej o moim podejściu do fizjoterapii w artykułach:
Wizyta Fizjoterapeutyczna, terapia manualna, oraz Przychodzi pacjent do fizjoterapeuty - badanie fizjoterapeutyczne.

Ale...

Co fizjoterapia ma wspólnego z medycyną holistyczną? Czym jest fizjoterapia w ujęciu holistycznym? Jak wygląda proces fizjoterapii w Ego Sum Fizjoterapia Joga Rozwój Osobisty?

         Medycyna holistyczna bazuje na zasadzie, że organizm człowieka i poszczególne sfery jego życia stanowią jednorodną całość, wpływają na siebie nawzajem, a zaburzenie jednej sfery wpływa na inne. Leczenie polega tutaj na przywróceniu harmonii we wszystkich obszarach życia, nie tylko na leczeniu fragmentu objętego dysfunkcją.

Fizjoterapia może jak najbardziej wpisać się w ten model, choć wielu stwierdziłoby, iż bliżej tutaj do osteopatii, niż do tradycyjnych metod rehabilitacji.

Już sam dość mocno rozbudowany wywiad ma za zadanie dostarczyć wiedzy nie tylko o schorzeniu, ale o jego pochodzeniu, o czynnikach środowiskowych, lub innych, które mogły zaburzyć równowagę wpływając na powstanie schorzenia. Jednym słowem wywiad dotyczy człowieka, nie choroby samej w sobie zlokalizowanej gdzieś miejscowo. Badanie, czyli diagnostyka, również nie koncentruje się tylko w rejonie dysfunkcji, czy miejscu występowania bólu. Jest to szeroki wachlarz dostępnych metod diagnostycznych, mających za zadanie doprowadzić do przyczyny schorzenia. Samo leczenie, również, tak jak już powyżej wspomniano, nie jest tylko techniką samą w sobie. Mimo, iż przy części technik i metod, np. przy manipulacjach, niektórych mobilizacjach, czy technikach mięśniowo-powięziowych, pacjent wydawałby się biernym uczestnikiem, cały proces leczenia stanowi kompleks działań prowadzonych na różnych poziomach – od manualnego, czy też ruchowego, przez aspekt środowiskowy, zawodowy, psychofizyczny. Technika, czy metoda manualna jest tylko elementem terapii. Pacjent jest zaangażowany czynnie w proces własnego leczenia, co prowadzi do pełniejszego wykorzystania własnych możliwości samoleczenia, powrotu harmonii, równowagi organizmu. Ot co. A w tym wszystkim jeszcze joga, albo obok tego wszystkiego, albo jako uzupełnienie, czy też profilaktyka – różnie można traktować...ale tok myślenia w zasadzie ten sam...praktyka jogi wpływa na cały organizm, nie tylko na jakiś element. Joga nie tylko rozciąga, i joga to nie tylko asany. 

Fizjoterapia Sandomierz, Joga Sandomierz: Ego Sum Fizjoterapia Joga Rozwój Osobisty - Sandomierska Szkoła Jogi, Fizjoterapeuta Sandomierz, Gabinet Fizjoterapii Manualnej